آیا می خواهید یک وب سایت اینترنتی راه اندازی کنید؟

شرکت پرسینا با اتکا به مهندسین و طراحان کارامد خود قادر به طراحی، آنالیز و پیاده سازی پیچیده ترین وب سایت ها و نرم افزارهای تحت وب می باشد.

اگر قصد راه اندازی وب سایت اینترنتی دارید، پرسینا بهترین راه کار ها را پیش روی شما خواهد گذاشت.

برای گفتگو با کارشناسان پرسینا هم اکنون تماس بگیرید.

گفتگو با کارشناس طراحی وب

انتخاب يك پلان مناسب براي وب‌سايتتان که امكانات و ويژگي‌هاي مدنظر شما را داشته باشد و سبب بهبود وب سايت شما ‌شود اهمیت بالایی دارد. همچنین انتخاب يك شركت ميزباني وب كه مورد اعتماد شما باشد نیز بسيار حائز اهميت است. سعي كنيد شريك قابل اعتمادي را براي موفقيت آنلاین خود انتخاب نمایید.

مواردی که باید برای انتخاب پلان میزبانی به آنها توجه کنید در زیر آمده است:

برای اطلاع از مشخصات و امکانات پلنهای میزبانی وب ارائه شده توسط پرسینا اینجا کلیک نمائید.

شرح ويژگي‌ها و خصوصيات پلان های میزبانی وب

پلان‌هاي میزبانی وب شامل تركيبي از ويژگي‌هايي است كه مديريت وب سايت شما و حفظ امنيت آن را آسان مي‌سازد. اين ويژگي‌ها از يك ميزبان وب به ميزباني ديگر و از پلاني به پلان ديگر تغيير مي‌كند. در زير شرح برخی از اين ويژگي‌هاي استاندارد آمده است:

فضای وب (Web Space)

فضای وب یا Web Space كه بعنوان disk space هم شناخته می شود، مقدار فضايي است كه در سرور ميزباني وب به سایت شما اختصاص داده شده است. فضاي وب براساس مگابايت و گيگابايت اندازه‌گيري مي‌شود. عكس‌ها، فايل‌هاي رسانه‌اي و ديتابیس‌هاي بزرگ نياز به فضاي بيشتري دارند.

ترافيك ماهيانه

ترافيك ماهيانه انتقال داده‌ها هم ناميده مي‌شود. در هر زماني server شما بخشي از اطلاعات وب سايت شما را به مرورگر كاربران شما مي فرستد و يا كاربران شما اطلاعات را به سرور شما مي‌فرستند. اين عمليات بعنوان ترافيك سایت شما حساب مي شود كه مقدار کل آن در ماه را ترافيك ماهيانه مي‌نامند.

Hits در هر ماه

يك Hit در وب سايت شما برابر با نمايش يك فايل است كه از طرف سرور شما نمايش داده مي‌شود. يك فايل مي‌تواند يك webpage و يا يك فايل‌گرافيكي باشد؛ بنابراين اگر فردي بيننده‌ي يك صفحه‌اي باشد كه حاوي 5 عكس است، شش hits ثبت خواهد شد: يكي براي خود صفحه و 5تا براي عكس‌ها.

اكانت‌هاي ايميل

شرکت های میزبانی وب معمولاً اكانت ايميل pop3 را همراه پلان‌هاي خود ارائه می دهند. POP مخفف Post Office Protocol مي باشد. POP يك connection موقت روي سرور باز مي‌كند و قبل از آن كه connection را ببندد هر emailي را كه در آن اکانت موجود است دريافت مي‌كند. شما مي‌توانيد اكانت ايميل خود را از طريق برنامه‌هايي مانند Microsoft Outlook و Outlook Express چک نمایید، بعضي از میزبان های وب دسترسي به اكانت‌هاي ايميل از طريق وب را هم فراهم مي‌كنند

FTP

File Transfer Protocol امكان آپلود و دانلود فايل‌ها بين كامپيوتر شما و سروري كه وب سايت شما در آن ميزباني مي‌شود را فراهم مي‌نمايد. اكثر پلان‌هاي ميزباني وب داراي اكانت‌هاي FTP هستند كه شما از طريق آن‌ها مي‌توانيد سايت‌ خود را آپلود نماييد و يا محتويات آن را تغيير دهيد.

نسخه پشتیبان (Data Backup)

اين موضوع كه شرکت میزبانی وب شما از سايت‌ شما و فايل‌هاي سرور شما روزانه backup بگيرد براي شما بسيار حائز اهميت مي باشد. اين backup براي شما چنانچه بخواهيد وب سايت خود را به راحتي و بدون صرف وقت restore نماييد بسيار اهميت دارد تا اگر زماني وب سايت شما تصادفاً حذف و يا خراب شد file هاي مهم شما از بين نرود.

پشتیبانی فنی (Technical Support)

پشتیبانی فنی سرویسی است كه مي‌تواند جهت حل موضوعاتي كه براي راه اندازی وب سايتتان با آنها مواجه مي شويد به شما كمك كند. شركت‌هاي ميزباني وب ممكن است پشتيباني از طريق تلفن و يا email را هم انجام دهند.

با توجه به فضاي وب، امکانات، پشتيباني و ارقام موجود در جدول پلانهای میزبانی وب شما مي‌توانيد پلان مناسب برای وب سایتتان را انتخاب نماييد.

قابليت اعتماد و بالا بودن سرورها

هر شخصي تجربه‌هايي از خريد محصولات دارد؛ هر چند بعضي از تجربه‌ها، تجربه‌هايي تلخ است چرا كه فروشندگان به وعده‌هايي كه داده بودند عمل نكردند. هر كاربر داراي اين حق مي باشد كه بداند و اطمينان حاصل كند كه سرورهاي او دچار قطعي نشده و از ميزان بالا بودن سرورها مطلع باشد.

جهت بررسي قابل اطمينان بودن شرکت میزبانی وب خود موارد زير را بررسي كنيد:
 • تعداد سال‌هايي كه اين شركت در اين زمينه كار كرده است
 • بررسی رتبه شرکت
 • توانايي مالي
 • امنيت فيزيكي سرورها
 • ميزان بالا بودن(Uptime)
تعداد سال‌هايي كه اين شركت در اين زمينه كار كرده است

برای کنترل این مورد می توانید با استفاده از اطلاعات whois دامنه شرکت میزبانی وب مورد نظرتان به مدت فعالیت آنها در این زمینه پی ببرید. بسیارند شرکت های میزبانی وبی که ادعا می کنند بیش از 20 سال سابقه کاری دارند اما دامنه آنها فقط 2 سال است که به ثبت رسیده است!

بررسی رتبه شرکت

سایت http://www.webhosting.info/webhosts لیست شرکت های برتر میزبانی وب در هر کشور را به شما می دهد. جهت کنترل رتبه شرکت میزبانی خود به این سایت مراجعه نمایید. چنانچه نمی توانید این شرکت را در این لیست بیابید همکاری با این شرکت را به شما توصیه نمی کنیم.

توانایی مالی

ارقام ثبت شده كه همراه با موفقيت بوده

امنيت فيزيكي سرورها

امكان بازيابي اطلاعات در صورت خرابي سرورها

ميزان بالا بودن (Uptime)

شما ممكن است ارقامي مانند 99.99% و 99.9% را در سايت‌هاي ميزباني وب ببينيد اين ارقام معمولاً به زمان بالا بودن سرورها نسبت داده می شود و به معني آن است كه ارتباط بين سرور و شبكه اینترنت در 99.99% اوقات برقرار خواهد بود.اين ضمانت بالا بودن سرورها يك نشانه‌ي بسيار عالي براي تعهد شركت ميزباني وب شما جهت برقراري و بالا نگهداشتن سايت شماست.
از طریق سایت http://www.host-tracker.com و یا سایت های مشابه آن می توانید به میزان Uptime (بالا بودن سرورهای) شرکت میزبانی وب خود آگاه شوید.

هنگاميكه يك ميزبان وب را انتخاب مي‌نماييد دقت كنيد اين شركت‌ داراي رتبه و uptime بالايي باشد و همچنين اين uptime و رتبه از طريق سايت‌هاي مرجع و بررسي كننده ي uptime قابل پيگيري باشد.

ديتاسنترها

ديتاسنتر و تجهيزاتي كه در آن موجود است يك دارائي و امتياز با ارزش وب سايت شماست.
يك datacenter مكاني است كه سرور وب سايت شما در آن جا مستقر است حتماً قبل از آن كه يك شركت ميزباني وب را انتخاب كنيد جواب قاطع و كاملي را براي سوال‌هاي خود در ارتباط با ديتاسنتر این شرکت دريافت كنيد.
وقتي كه شما يك پلان ميزباني وب را سفارش مي‌دهيد در واقع شما يك فضايي را در ديتاسنتر اجاره مي‌كنيد؛ اگرچه كه اين فضا ممكن است در سرورهاي اشتراکی (shared) و يا اختصاصی (dedicated) باشد.

اگر مي‌خواهيد در مورد كيفيت و چگونگي ديتاسنتر قضاوت كنيد جواب سوالات زير را از شركت‌ميزباني وب خود دريافت كنيد:
 • از چه نوعي از تجهيزاتي در سرورهاي شما استفاده مي شود؟
 • آيا اين ديتاسنتر تجهيزات لازم براي حافظت در مقابل خرابي‌ها را دارد؟
 • هر چند وقت يكبار مولد backup را بررسي مي‌كنيد؟
 • مانيتورينگ سرورها چگونه است؟
 • چه نوع حفاظت‌هايي در مقابل آتش سوزي و سيل و يا ساير حوادث غير قابل پيش بيني داريد؟
 • نحوه ي دسترسي افراد به سرورها چگونه است؟