دامنه (Domain) چیست؟

دامنه از دو بخش اسم و پسوند تشکیل شده است که به وسیله یک نقطه از یکدیگر جدا می شوند. قسمت اول قسمت اصلي نام بوده و مي تواند نام موسسه يا نام محصول و يا هر نام دلخواه ديگر باشد و قسمت دوم که شناسه نام يا پسوند مي باشد را می توان با توجه به نوع سايت انتخاب نمود. بعنوان مثال persina.com یک دامنه می باشد که از ترکیب نام persina و پسوند com که با یک . به یکدیگر متصل شده اند، تشکیل شده است. هنگاميكه افراد نام دامنه‌ي شما را در يك مرورگر تايپ مي‌كنند سرورهايي هستند كه نامه دامنه‌ي شما را به IP آدرس‌ها تبديل مي‌كنند و به اين صورت ارتباط برقرار مي‌شود. در واقع اين نام دامنه‌ي شما يك عبارت است كه توسط اين سرورها به تبديل مي‌شود. مزيت‌ اين عمل در آنست كه خود شما و همه‌ي بازديدكنندگان وب سايت‌تان نام دامنه را نسبت به IP كه شامل تعدادي عدد است بهتر به خاطر مي‌سپارند. نام‌هاي دامنه باعث مي‌شوند تا شركت شما در مقايسه با ساير شركت‌ها متمايز شود. انتخاب نامي منحصر به فرد شما را قادر مي‌سازد تا بتوانيد نام تجاري خود را به صورت آنلاین به نمايش گذاريد و به اين طريق شركت خود را از ساير رقيبان تجاري خود متمايز سازيد. نامه دامنه‌ي شما؛ آدرس شما در اينترنت مي‌باشد، بنابراين اين نام را واضح، كوتاه و به يادماندني انتخاب كنيد.
دسته : عمومی
تاریخ بروز رسانی : ۱۳۸۹/۱۲/۱۶    تعداد بازدید : 2001
گفتگو با کارشناس

برای گفتگو با کارشناسان پرسینا هم اکنون تماس بگیرید.

اگر در انتخاب و یا استفاده از سرویس موردنظر خود دچار مشکل شده اید و پاسخ سوالات خود را در بخش راهنما و بانک سوالات متداول پیدا نمی کنید، کارشناسان پرسینا با دانش فنی بالای خود، نیازمندی های شما را بطور کامل درک نموده و در انتخاب و یا رفع مشکل به شما کمک خواهند نمود.
کارشناسان مجرب پرسینا، در هر لحظه پاسخگوی شما بوده و سعی دارند تا در کوتاهترین زمان مشکلات و درخواستهای شما را بررسی نموده و در صورت نیاز به بخش های مربوطه ارجاع دهند.