چگونه یک پسوند مناسب برای دامنه ام انتخاب نمایم؟

همه ی مردم ابتدا در مورد پسوند com. فكر مي‌كنند. اگر نام دامنه‌ي مورد نظرتان با پسوند com. آزاد مي باشد آن را به ثبت برسانيد. اگر نتوانستيد با پسوند com. دامنه‌اي را به ثبت برسانيد پسوندهای ديگري نیز وجود دارند؛ البته بعضي از پسوندها ممكن است براي وب‌سايت شما مناسب‌تر باشند. پسوندهاي biz , . info , .org , .net , .com. پسوندهاي متداولتری هستند و سبب مي‌شوند تا ترافيك وب سايت شما افزايش يابد. org. مخفف نام organization (سازمان) مي باشد و برای سازمانها مناسب می باشد net. مخفف network (شبکه) می باشد و برای شرکتهای ارائه دهنده خدمات شبکه و ISPها مناسب می باشد. biz. مخفف business (تجارت) است و برای وب‌سايت‌هاي در ارتباط با تجارت مناسب می باشد. info. مخفف information (اطلاعات) است و جهت استفاده در وب سایت های اطلاع رسانی مناسب مي‌باشد. name. یك پسوند بسيار عالي براي وب‌سايت‌هاي شخصي مي‌باشد. ws. در واقع مخفف «ساموآی غربی» است، اکثراً به عنوان مخفف «Web Site» عرضه می‌گردد‌ و بسیاری از وب‌سایت‌های با این پسوند، هیچ‌گونه ارتباطی با ساموآ ندارند. mobi. مرتبط با موبایل و دستگاه‌های همراه می‌باشد، و برای دسترسی به اینترنت به وسیلهٔ این دستگاه‌ها راه اندازی شده‌است. پسوند های کشوری جهت نمايش وب سايت‌هاي شخصي و سازماني داخل كشورها ارائه شده است. امروزه بیش از 200 پسوند کشوری جهت ثبت دامنه‌ها وجود دارد. اين پسوند ها جهت تجارت‌هايي كه در داخل كشورها انجام مي شود و يا جهت دامنه های جانشین (Domain Aliasing) براي وب سايت‌هايي كه مربوط به شركت‌هاي چند مليتي مي‌باشند بسيار مناسب است. برای مثال در کشور ما ایران دامنه یIR. به عنوان دامنه داخلی استفاده می شود.
دسته : عمومی
تاریخ بروز رسانی : ۱۳۸۹/۱۲/۱۶    تعداد بازدید : 1187
گفتگو با کارشناس

برای گفتگو با کارشناسان پرسینا هم اکنون تماس بگیرید.

اگر در انتخاب و یا استفاده از سرویس موردنظر خود دچار مشکل شده اید و پاسخ سوالات خود را در بخش راهنما و بانک سوالات متداول پیدا نمی کنید، کارشناسان پرسینا با دانش فنی بالای خود، نیازمندی های شما را بطور کامل درک نموده و در انتخاب و یا رفع مشکل به شما کمک خواهند نمود.
کارشناسان مجرب پرسینا، در هر لحظه پاسخگوی شما بوده و سعی دارند تا در کوتاهترین زمان مشکلات و درخواستهای شما را بررسی نموده و در صورت نیاز به بخش های مربوطه ارجاع دهند.